למה אנחנו בחרנו בדשא סינטטי?

האמת שהכל התחיל אצלנו בבית, כשסוף סוף קנינו בית .

לאחר שנים של גננות והקמת גינות. שנים של חיבור אמיתי אל האדמה היה לנו ברור כל כך שאנחנו שותלים דשא רגיל . דשא אמיתי. כזה שצומח. לא שטיח. לא מפלסטיק .

 החלומות שלנו נדדו אל הירוק הנעים הזה שיושבים עליו וזה כל כך רך . שהוא ירוק בכל עונה, שהוא תמיד מותאם לישיבה, שהילדים יכולים לשחק עליו כדורגל ולהרגיש כאילו שהם במגרש כדורגל.

ואז …

פתאום קלטנו שכל מה שאנחנו מחפשים לא בטוח יתממש .

כנראה שבוודאי לא יתממש בדשא הרגיל , הצומח , הטבעי כל כך .

זה שבחורף מתמלא בבוץ ובקיץ לרוב נהיה צהוב .

פתאום הבנו שהסנדלר בד"כ הולך יחף ואנחנו, שכל כך עסוקים בעמל החיים , בלהקים גינות ובכלל, לא נהיה פנויים לטפח ולתחזק את הדשא הצומח  שזקוק לכל כך הרבה תשומת לב, ואז הירוק כבר לא יהיה ירוק כל כך והנעימות לא תהיה נעימה כל כך .

צמחי הבר שיצמחו לנו במרכז הדשא כבר לא יאפשרו את המראה הירוק הרציף, עונות השנה שמביאות איתן יותר שמש או יותר רוח לא ישוו לדשא שלנו את המראה שעליו אנחנו כל כך חולמים . החרקים שמהלכים בין קווצות הדשא בהכרח יגרמו לנו לחפש .מחצלת להניח על כדי שיהיה לנו נעים לשבת

ואז הבנו !

!הגיע הזמן לתת מקום לקידמה

לפתוח עיניים אל המציאות המודרנית ומה שהיא מביאה איתה ולא לומר לא לאיכות חיים למרות שזו נשמעת לכאורה, אבל רק לכאורה, סינטטית.

ההתלבטות הייתה קשה.  אבל על ההחלטה איננו מתחרטים .

.להפך, התוצאות אינן ניתנות לערעור

החלטנו להתקין דשא סינטטי מהסוג הטוב ביותר . אותו סוג שאיתו אנחנו עובדים ונוכל להתקין אצלכם.

הדשא שבחרנו ירוק תמיד . מתייבש בקלות לאחר הגשם. מאפשר משחק קבוע של הילדים מבלי שהם חוזרים מלאים בבוץ . הוא לא דורש תיחזוק מיוחד ותמידי והוא בעיקר מאד מאד נעים ויפה .

זו הייתה רק ההתחלה של סיפור האהבה שכן אל הדשא הצטרפו מגוון של צמחים טבעיים מכל הסוגים והצבעים, שתולים בתוך מתחם הדשא ומסביבו .

שיחים,עצי פרי וסרק , פרחי נוי וערוגות עשבי תבלין וירקות שהשלימו את התמונה לכל כך טבעית.  כלי חרס וספסל עץ בשילוב פרגולה תואמת מעל למשטח מרוצף ומשטחי דק קטנים עם מקום לשולחן עגול קטן ושני כסאות מעוצבים .

מאז , ללקוחות שלנו אנחנו ממליצים רק על זה !!

 

כדי שתוכלו להתרשם בצורה יותר ספציפית בנינו ממש בשבילכם טבלה המשווה בין היתרונות והחסרונות של שני סוגי הדשא .

אנחנו בטוחים שאחרי שתעיינו בה תבחרו בדיוק כמו שאנחנו בחרנו לגינה הפרטית שלנו.

ואם אתם עדיין מתבלטים אתם מוזמנים לביקור אצלנו .

הקפה על שפת הדשא, בצל העצים, עלינו !

כפיר ואורית אלון .

 

דשא רגיל  הגינות שלנו
אחזקה מחייב תחזוקה שוטפת. העדר תחזוקה כזופוגעת בדשא ובאיכותו. אין צורך בתחזוק למעט איסוף ליכלוכים שכמותם תלויה בסגנון החיים של כל משפחה ומשפחה
מים השקעה חודשית ממוצעת  של בין 500ל1000 שח בחודש . לפעמים גם יותר מזה . אין שימוש במים בכלל
אסטתיקה על מנת ליצור מראה יפה נדרשת השקעהקבועה וטיפול רציף של דישון ריסוס וגיזום על מנת למנוע קרחות ויצירת צבע ירוק קבוע . יפה בכל ימות הזנה . הסוג עליו אנו ממליצים מורכב מכמה ראשי צבע ויוצר מראה הדומה למראהו הטבעי של הדשא הרגיל
השקעה כספית לגינה של 100 מטר השקעה ראשוניתשל כ- 12,000 ₪(כולל מערכת השקיה, צנרת הכשרת השטח הדשא עצמו. לאחר מכן השקעה חודשית קבועה של כ- 1000 ₪ בחודש(גנן +מים).מה שאומר שתוך חצי שנה גינה זו עלתה כמו הגינה שלנו. ולאחר מכן אף יותר מכך לגינה של 100 מטר –  עד 18,000 ₪ . לאחר מכן אין עוד הוצאות כספיות.
נעימות תלוי … כמה השקעת בהדרתהחרקים בגיזום החודשי . לרןב נעדיף לפרוס משטח ישיבה על מנת ליצור נעימות מוחלטת . הדשא נעים לישיבה . לא עוקץ, ללא חרקים . מתייבש במהירות .מתחמם בשעות מסוימות בלבד , בד"כ השעות שגם ככה כולנו מעדיפים להיות בתוך המזגן.
אקולוגיות מצריך שימוש בחומרים כימים כגון:מדבירים, מעכבי גדילה על מנת למנוע גידול מיותר של הדשא או צמחים וחרקים הטפילים אליו. אין שימוש בחומרים כימיים או ביולגויים כלל
זמן הקמת הגינה עד יומיים התקנה, לפחות שבועייםעד שהדשא נתפס ואפשר להתחיל להשתמש. עד יומיים התקנה לאחר מכן אפשר מייד להתחיל להנות מההשקעה בה השקעתם.

 

 

השארת תגובה