איך לתכנן גינה שתתאים למשפחה שלי?

עקרונות מרכזיים שאתם צריכים לקחת בחשבון בזמן תכנון גינה למשפחה:

 

  • מיקום השמש במהלך שעות היום – מאפשר לכם לבחור את המקום המוצל והשימושי ביותר לילדכם ברוב שעות היום.
  • נגישות – האם אתם זקוקים שלילדים תהיה גישה למשחקי אופניים בימבות וכו' או לחלופין לתינוקות ללא צורך במדרגות ניתן לשלב בגינה גם שבילי דק המבטלים מדרגות קיימות בעת הצורך.
  • שמירה על טבעיות – אם אתם מעוניינים שהטבעיות בגינה תישמר אז תשתמשו בחומרים טבעיים גם ליופי וגם לשמירה על אסתטיות.

כמו למשל – חתיכות שבבי עץ אקליפטוס המאפשרות שמירה על תיחוח האדמה מתחתיהן, ואינם מאפשרות גדילה של                    צמחים אחרים מתחת חוסך לכם עבודה סיזיפית בניכוש ובהדברת עשבים שוטים.

  • שילוב של שיחים ועצים יחד עם דשא סינטטי – תכנן את גינתך יחד עם עצי נוי ופרי ושיחים שישתלבו במרקם הכללי של הדשא, תכנן ערוגות שתילה לעצים ולשיחים, פרחי נוי. ניתן כמובן גם לחפות עצים קיימים או לשתול לפני התקנת הדשא עצים שיגדלו מתוכו בצורה הרמונית.  שבהמשך גם יעזרו לנתינת צל נוסף על פני הדשא.
  • מערכת השקיה – בעת התקנת דשא סינטטי אין צורך יותר במחשב בעל ארבעה ברזים מספיק שני ברזים בלבד. ברז אחד לקו שיחים ופרחים וקו משני לעצים. ההמלצה שלנו זה מחשב מסוג galcon   על סוללות, קל לתפעול ופשוט להרכבה.
  • התקנת דק ופרוגלה – העץ מתחבר לירוק של הדשא בצורה במיוחדת במינה, בשילוב מתאים ונכון בין הדשא לבין העץ נוצרת תחושה של גינה מושלמת. תכננו את הדק בפינה שהכי כיף לכם לשבת לצפות בנוף, לראות משם את הילדים משחקים לידכם, או סתם לשבת ולהנות מהשמש. ניתן כמובן גם לחפות את הדק בפרגולה יפה שניתן להצל אותה ולהתאימה גם לשאר ימות השנה.

 

 

השארת תגובה